четвер, 24 жовтня 2024 р.



«Серце нації б’ється у слові»

Мовно-патріотичний калейдоскоп

Наша рідна мова – це невмируща душа українського народу, материна пісня, батьківське лагідне слово. На честь прекрасної часточки кожного українця та Дня української писемності та мови бібліотека-філія №8 ім. І. Іова 24 жовтня провела мовно-патріотичний калейдоскоп «Серце нації б’ється у слові» для школярів 5-В та 5-Є класів ліцею № 13 ХМР.

    Учні завітали до бібліотеки, щоб полинути барвистими стежками душі українського народу. Кожен з них уже доволі добре знає рідну мову, проте багато цікавих фактів стали для них несподіванкою. Ну а власні знання вони змогли продемонструвати, беручи участь у різноманітних вікторинах та мовознавчих іграх: діти азартно шукали синоніми й антоніми, доповнювали приказки та вгадували фразеологізми за картинками. Ну і звісно ж яке свято без музичного супроводу – передати всю багатогранну красу мелодики українського слова допомогли викладачі і учні Хмельницької школи мистецтв «Озерна».

Любімо, вивчаймо та плекаймо рідну мову, адже вона прекрасна й неповторна!

 

 





 

Завідуюча бібліотекою-філією №8 Людмила Дуда

середа, 23 жовтня 2024 р.

«Права та обов`язки дітей»

Година права

    Одним із аспектів всебічного розвитку особистості є висока правова культура Будь-яка сфера нашого життя так чи інакше пов`язана з правовою системою. Тому, починаючи з раннього віку, слід в ігровій, ненав`язливій формі привчати дітей до норм та обов`язків, яких вони дотримуватимуться решту життя.

З цією метою у рамках Місячника правових знань, 23 жовтня для учнів 4-Д класу Ліцею № 13 працівники бібліотеки-філії №8 провели годину права «Права та обов’язки дітей». На зустріч завітав старший лейтенант поліції Роман Мурава, інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Хмельницькій області.

    Фахівець змістовно та цікаво розповів дітям про права та обов’язки, повагу до законів держави, правила і норми поведінки до оточуючих, навів багато реальних цікавих фактів про толерантність і чуйність у суспільстві. Представив дітям презентацію з яскравими  кадрами мультфільмів, яка, на прикладі відомих героїв, допомагала наочно зрозуміти їх правову поведінку та зобов`язання.

         Також школярі були захоплені цікавою розповіддю старшого лейтенанта про закони, знання яких вбережуть їх життя, здоров`я та, зрештою гарний настрій, а також допоможуть не нашкодити іншим. Також відповів на всі запитання юних користувачів та дав декілька слушних порад.

Класний керівник Валентина Доміна зазначила: «Заходи з правового виховання для дітей, які проводяться у бібліотеці, сприяють виробленню у них почуття власної гідності й відповідальності за свої вчинки, поваги до закону та його вимог, підтримують формування внутрішніх бар’єрів щодо порушення закону і моральних норм».


Завідуюча бібліотекою Людмила Дуда



 

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Мобільно та безпечно

Інформ-застереження

    Ми живемо в час, коли левова частка уваги щоденно приділяється віртуальному просторові. Тільки прокинувшись – беремо до рук гаджет, щоб вимкнути будильник, перевірити наявність повідомлень від друзів, відповісти на дзвінок або просто погортати стрічку новин. На протязі дня теж поринаємо у всесвітню мережу. Ну і звісно ж увечері ситуація повторюється. При цьому всьому вирі активностей – головне не втрапити у халепу. 

До Міжнародного Дня Інтернету, який відзначають 29 жовтня, бібліотека-філія №8 ім. І. Іова провела інформ-застереження «Мобільно та безпечно». 22 жовтня до книгозбірні завітали учні 7-Ж Ліцею № 13 ХМР, щоб більше дізнатися про невід’ємний атрибут сучасності – Інтернет. У цікавій ігровій формі хлопчики та дівчатка більше дізналися про правила поведінки у віртуальному просторі: як реагувати на хейтерів, чи варто ділитися особистою інформацією з незнайомцями, як підібрати надійний пароль, як боротися з кібербулінгом та ряд інших, дієвих порад. На простих прикладах з власного досвіду, учні пказали обізнаність з даної тематики та продемонструвати відмінні знання. Адже безпека в інтернеті особиста справа кожного і нею нехтувати не можна.

Ось так бібліотека дбає про інтелектуальний розвиток та безпеку своїх користувачів з самого раннього дитинства.

Завідуюча бібліотекою-філією №8 Людмила Дуда




 

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

Пам’яті майстра слова

 

У жовтні місяці народився Іван Павлович Іов – український поет, письменник, журналіст, перекладач, філософ. Член Спілки журналістів та член Спілки письменників України. Лауреат Хмельницької обласної літературної премії імені Володимира Булаєнка та премії «За подвижництво у державотворенні» імені Якова Гальчевського, міської –імені Богдана Хмельницького. За видатні заслуги в галузі літератури правління Міжнародного дослідного інституту включило ім'я І.П. Іова до Міжнародного довідника «Людина року – 2000», що видається Американським біографічним інститутом, у 2001 році його нагороджено «Золотою американською медаллю Честі». Творча спадщина: немалий ужинок за життя – десять збірок «Стяг золотої гілки», «Світло рідної хати», «Книга перша», «Рукопис», «Чернетка», «Каліграфія», «Періодична система слів», «Великдень долі», «Невибране», «Словопис»; і після земного життя — п’ять: «Мене вам дав Господь», «Віск іксів», «Вічністю живемо», «Любіть мене врожаєм і землею», «Вибране».

Віддаючи шану знаменитому земляку, проводяться тематичні заходи, зустрічі з митцями. Особливе місце серед цього належить бібліотеці-філії №8, адже Іван Павлович жив і творив у мікрорайоні Озерна. Після його смерті дружина поета Валентина Юліанівна передала його рукописну спадщину книгозбірні аби кожен житель міста міг особисто доторкнутися до прекрасної душі майстра слова, котра залишилися і на рукописних сторінках і у друкованих виданнях.

Земний шлях майстрів слова уже перейшов до вічного життя, але їх невмирущі душі залишилися з нами. Залишилися у кожній написаній стрічці, у кожному друкованому слові. Ми маємо їх пам’ятати й шанувати. Як символ поваги до видатних представників літературної еліти міста, у 2021 році бібліотека-філія №8 отримала ім’я – бібліотека-філія №8 імені Івана Іова. Валентина Іова, дружина видатного поета-авангардиста Івана Іова була сповнена вдячності до міста, органів влади та ЦБС Хмельницької міської територіальної громади за відзнаку заслуг митця.

Як каже народна мудрість «Людина живе, поки живе пам'ять про неї». А пам'ять про письменників і поетів буде жити вічно. Вічно в їх творах.


                                      
                                                    Завідуюча бібліотекою-філією №8 Людмила Дуда




 

субота, 5 жовтня 2024 р.

«Мій маленький друг»

Зоо-релакс своїми руками

         Щороку у жовтні відзначають Усесвітній день тваринміжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їхнього добробуту. Адже вони роблять наші серця добрішими й вчать піклуватися про інших.

         5 жовтня, на честь гарної традиції, бібліотека-філія №8 ім. І. Іова провела чергове засідання клубу «Весела майстерня» – зоо-релакс своїми руками «Мій маленький друг». Дітки молодшого шкільного та дошкільного віку завітали до книгозбірні, щоб розповісти про свою улюблену тваринку й виготовити милий сувенір. Цього разу вправні ручки виготовляли з кольорового паперу котика з м’ячико. Як же цікаво спостерігати за юними талантами: кілька хвилин і звичайний чорно-білий малюнок перетворюється об’ємну фігурку, що вабить око різними кольорами. Натхнення й любов до тварин творить чудеса!

         Ось так сірий осінній день з допомогою бібліотеки перетворюється на добру казку.



Завідуюча бібліотекою-філією №8  Людмила Дуда


 

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

 

 «Від козака – до сучасного  захисника»
Хронограф звитяги

    Здавна наша Батьківщина славилася незламним духом та хоробрістю відважних її захисників. Протягом багатьох століть мужні лицарі – козаки захищають рідну Україну. На честь вшанування Дня українського козацтва, Дня захисника Вітчизни та Покрови, 1 жовтня у бібліотеці-філії №8 ім. І. Іова провели хронограф звитяги для учнів 6-Г класу ліцею № 13 ХМР.

   До уваги школярів була цікава розповідь про історію козацтва, де хлопці та дівчата мали змогу більше дізнатися про передумови створення Запорізької Січі, побут, особливості випробувань майбутніх воїнів та ряд інших цікавих фактів. Передати велич звитяжних воїнів допомогли музичні твори у виконанні учнів Хмельницької школи мистецтв «Озерна».

Школярі відчували гордість за мужніх козаків, котрі переродилися у сучасних лицарів – захисників та захисниць України. Адже як каже народна мудрість «Козацькому роду – нема переводу». Пам’ятаймо та цінуймо наших воїнів!


Завідуюча бібліотекою-філією №8  Людмила Дуда